frankie89

Jak jednat s mámou?

Kdykoliv se s mamkou vidím nasazuje psí hlavu tátovi, protože neudělal co měl, málo poslouchá, přes zimu je doma atd. Snažím se jí poslouchat, ale po čase mě to vždycky začne štvát a snažím se jí vysvětlit, že bych si chtěla povídat i o něčem jiném a tak moje návštěva vždycky končí hádkou, kdy mě obviňuje, že jsem vždycky byla tatínkův mazánek a ona byla ta špatná. A někdy mám pocit, že tu hádku vysloveně vyžaduje. Nějaké rady, jak se k ní chovat? Kvůli tomuto problému se ni domů už ani moc jezdit nechce, ale pořád je to rodina.

Nejlepší odpověď
marci1

V domácím prostředí hovory více „zklouznou“ na domácí témata. Zkuste si zajít s maminkou do divadla, do kina, na koncert, zaplavat si apod. Bude myslet na něco jiného a promluvíte si i o jiných tématech. 🙂

Další odpovědi
www

Těžko poradit, navíc nejsem psycholog.
Jisté problémy máte obě, to posoudit dokáži. Raději bych se na tvém místě obrátil na odborníka, zde se totiž můžeš dozvědět jen laická řešení, která mohou váš vzájemný vztah ještě zhoršit.
Názor

pusinka50

Těžko říct a poradit. Mně tohle dělala má máma taky, stále nasazovala na tátu a jeho příbuzné a stále se vracela pravidelně do minulosti, aby vytahovala stále stejnou „špínu“, která ale ve skutečnosti neexistovala, to jen její zloba a zášť to tak viděla. Tátu utrápila. Jediné, co mně napadá, jít do rodinné poradny všichni, ale myslím, že máma na to nepřistoupí, tohle destruktivní sobecké psychopatické chování k ní prostě patří a žádný psycholog jí to nevymluví. Má máma taky chodila k psychologovi, ale věřím, že jen proto, aby jí tam „foukal“ na její vymyšlené záštiplné bolístky. Někteří lidé musí mít prostě vždy a ve všem pravdu a vymluvit si ji nedají.
Hádaly jsme se s mámou proto pravidelně a skončilo to … až její smrtí.

Nejhorší je, že se to podepisuje na tobě a tvých nervech, tak abys později neskončila u psychiatra ty sama. Omezila bych raději návštěvy doma na minimum.

bolak

U nás doma, když máma říkala něco co se mi nelíbilo, tak sem jí řek: „Nech toho, nebo ještě jednou něco takovýho řekneš, tak si vezmu strojek a až budeš spát a voholím ti hlavu!!“ a pak už si dávala pozor na pusu vona totiž pracovala ve státním úřadě jako vedoucí a věděla že by jako plešatka ztratila veškerou reputaci. Tím chci říct že je důležitý udělat to nějak rozumě, vysvětlit jí že to co dělá není správné a že ona sama na to nakonec doplatí nejvíc. Řekni jí prostě to co cejtíš, tátu mám ráda..blablabla­..jak by ti bylo kdyby někdo pořád dokola pomlouval někoho koho máš ráda, třeba mě nebo babičku..blablabla, a když to nezabere, tak prostě několikrát za sebou nepřijedeš a když bude volat a zjišťovat co se děje, tak jí řekneš pravdu do třetice, že kvůli tomu jak ti pomlouvá tátu tam poslední dobou nerada jezdíš. No a to by bylo aby nedostala konečně rozum, ne? 🙂

A kdyžtak dej pak vědět jak to dopadlo, já do příště ještě vymyslím nějakejch pár větiček který zabrnkaj na city..třeba „mám tě ráda jako sůůůů“…ne to ne, moc profláklý..„byla jsem vypuzena z tvého lůna a za to tě budu mít vždycky ráda“, nopane, to už zní líp

da ny

Mám dojem, že tví rodiče mohou mít možná i letitý partnerský problém… , případně mohou mít existenční starosti.
Nebo má problém matka se sebou (sobecký, nespokojený králíček). Z tvého sdělení nepoznám, zda jsi již na vlastních nohou a opustila „hnízdo“, nebo jezdíš domů na víkendy ze školy. Mamka může mít problém s tvým odchodem.
Může hůř snášet klimakterium.
Jak je to s domácností, je všechno na ní, nebo jí pravidelně všichni pomáháte? Může být už unavená, otrávená a nespokojená „otrokyně“. Vaříte spolu, myjete nádobí – u toho se dá také povídat.
Zkus ji někam neunavenou :D vytáhnout : procházka, výlet, výstava, divadlo, cukrárna. Hodně štěstí!
Hlavně by to měl dělat také táta.
Doplňuji:
Hodně štěstí!

321Mordred

To že je to rodina neznamená nic, jestli si spolu nemáte o čem povídat je zbytečné za ni jezdit. Nebo si s ním promluv mezi čtyřma očima že jestli se chce jenom hádat tak to ne že k ni přestaneš jezdit jestli to bude pokračovat a jestli tě má ráda tak se změní jestli ne tak k ni nemusíš jezdit akorát ti to žere čas kkerého je už tak málo.