bujoon

Jak je vyráběn instantní čaj?

Jedná se o instantní granulovaný čaj v plastové pixli.

Nejlepší odpověď
annas

Instantní čaj neboli čaj z granulí vzniká spařením lístků čaje, aby se vylouhovaly vonné látky. Poté se lístky vyhodí a tekutina se zpracovává na pevné, suché granule odpařením vody, zmrazením nebo filtrací přes membrány.

Zdroj: http://ekonomi­ka.idnes.cz/ro­oibos-bez-kofeinu-mohou-pit-i-deti-d7d-/test.aspx?c=453836

Další odpovědi
Ceskykuchar

Instantní neboli rozpustný čaj se vyrábí ještě tam kde vyrostl zpracováním výluhu a odstraněnním vody. Lze to několika způsoby, nejčastější je sprejové sušení, kdy se rozstřikuje koncentrát ve vysoké věži směrem dolů a směrem nahoru fouká horký vzduch. Výsledkem je že dolů sněží hnědý prášek, bez vody. Druhý je systém vymražování Freeze dried, tuto technologii má několik málo firem a jejich kapacita stěží stčí zásobit vyspělé trhy a u nás se neprodává. Nejhorší způsob je třetí, granulace – aglomerace, kdy se čaj smíchá s nosičem (glukozou) a vytvoří velké nafouklé granule, které budí zdání kvality, ale je tomu naopak. Čaje je tam pramálo nebo vůbec, a často je to mícháno s karamelovým kulérem a čajovým aroma, tzn, s čajem to nemá nic společného. Poznáte podle nápisu čajový nápoj /ne instantní čaj/.

Michálek1245

No moc se neptejte, většinou ta výroba je taková, že tam nepřijde nic kloudného. Já osobně bych to svým dětem nedal. Kupujeme jim kvalitní čaje od https://www.po­travinyarax.cz/na­poje-a-bylinne-caje/ a jsme v pohodě. Instantní čaj, to se vůbec ještě dělá? Měl jsem za to, že je to takový relikt devadesátek, kdy to bylo v každé kořence.