Miroslavst

Jak je vybírán pilot letadla pro let a má strach z prvního letu?

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/228406-boeing-747-8-intercontinental-se-poprve-predvedl-ve-vzduchu.html

Jak je vybírán pilot k prvnímu letu letadla a má takový pilot strach zda vše půjde tak jak má?

Nádhera, že?

Nejlepší odpověď
led

Nie je to len pilot, je tam celá posádka. Na strach nie je čas, každý má veľa práce. Pred letom počas stavby si musia naštudovať konštrukciu, letové vlastnosti, jednotlivé časti odskúšavajú na iných skúšobných lietadlách. Takže vlastne prvý skúšobný let nového kompletného typu je už len bodkou za dielčími skúškami. Traz sa testuje správanie celku za letu.

čerpané z pamätí skúšobných pilotov

Další odpovědi
Terryle

Zrovna zkušební piloti budou asi natolik zkušení chlapi, co mají tolik nalítáno, že je nějakej novej kousek nerozhodí. Myslím, že obecně piloti si za běžnejch ten strach nepřipouštěj… ten se možná přihlásí až v případě, že je něco špatně (nebo dokonce dodatečně, až je problém vyřešen).
A tohle je víceméně „starý“ letadlo, vychází ze starýho ozkoušenýho konceptu. Zkušební let se dělá za pěknýho počasí, kolem jim dispečeři udělají volno, aby se mohli vyblbnout a letadýlko pořádně protáhnout… :) a co se mu může stát? Naprostá většina technickejch závad se dá zvládnout a přistát.

A… je nádherný. Začínám chápat ty, co tvrděj, že 747 je nejkrásnější letadlo vůbec… :o)