Babsi

Jak je velká pravděpodobnost, že se nakazím mononukleózou, když jsem pila z láhve po nakaženém člověku?

Nejlepší odpověď
Terryle

hmm, to je bohužel docela velká :o/ mononukleóza se přenáší hlavně slinama (proto se jí taky říkává líbací nemoc) Ale pokud máte dobrou imunitu, tak to může bejt dobrý. Hlídejte se a pokud na vás „začne něco lézt“, zajděte hned k doktorovi a řekněte mu, že jste pila po nemocném. Pokud se to chytí v začátku, dá se to zaléčit rychle a není to tak hrozný…