Morčata331

Jak je velikej zakrslý králík beránek

Odpovědi
bolak

Já bych řek že asi stejně jako jakejkoliv jinej zakrslej králík. Mrkni se tady a porovnej s rukou majitele > http://www.you­tube.com/resul­ts?search_que­ry=kr%C3%A1l%C3%AD­k+ber%C3%A1nek&oq=kr%C3%­A1l%C3%ADk+ber%C3%A1n­ek&gs_l=youtu­be.3...3394.4591­.0.4750.7.7.0­.0.0.0.68.393­.7.7.0...0.0.­..1ac.1.11.you­tube.ZlL4OPUX­grw
Doplňuji:
Tak jsem nakonec přecijen nastartoval google a vypadlo z něho, že o trochu větší jsou. Obyč zakrslej králík váží 1–1,5 kg a beránek o standardně půl kilo víc, takže 1,5–2kg pokud správně počítám. Jinak králík domácí, latinsky ušákus myxomatózus, váží obyčejně 4–5kg.

http://zakrsly-kralicek.cz/fo­rum/kralicci/cas­to-kladene-dotazy/20110111-velikost-kralika

kmatejkov

Ahoj, zpočátku je maličký jako obyčejný zakrslík, ale pak strašně vyroste a je trošku větší než obyč..:-)

Dochy

Pokud se nemýlím, pak beránci jsou ze zakrslíků ti větší. Doma jednoho máme. Velikost asi jako menší plemeno chovného králíka (poté co jsem na výstavě viděl větší výběr z králíků bych rozhodně netvrdil, že zakrslí beránci jsou větší než obyč 😉 Spíš bych řekl, že do většího chového králíka by se ten náš beránek vešel aspon 5×). Až budu doma, můžu ho zkusit zvážit (králice cca 5let)