Kelt

Jak je to z používáním monočlánků?

Mnoho přístrojů je na monočlánky, tedy baterie o napětí 1,5 V. Existují ale samonabíjecí baterie, které mají napětí 1,2 V. Mohu používat tyto nabíjecí baterie v některém přístroji, nebo to bude mít vliv na provoz, kvalitu atd. Samonabíjecí baterie mohu nabít i 200 x, tak mne zajímá, zda se to vyplatí. Například ve foťáku, diktafonu a pod. Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

…„samonabíjecí“…???
;-D

  1. můžeš je „v přístroji“ použít, pokud bude nižší napětí (obvykle 1,2 V) postačovat – obecně to nejde určit (každý přístroj je jiný)
  2. existují i nabíjecí baterie (akumulátory) s napětím 1,5 – 1,6 V /článek ( http://baterie-nabijeci.heure­ka.cz/f:14761:­13838/ )

Osobně používám aku všude, kde to ´jde´.

Další odpovědi
anonym

Samonabíjecí asi těžko,jen nabíjecí baterie znám.
Raději používám ve fotáku aku články,ty jsou mnohem spolehlivější a vydrží ti delší dobu.

cochee

Já mám zrovna foťák, pro který jsou nabíjecí monočlánky „málo.“ Baterie prohlásí za vybité, když jim naměří napětí menší než 1,3 V a to je u NiMH článků za chviličku po plném nabití, nominální napětí mají 1,2 V a po nabití cca 1,4 a na 1,3 V je to spadnuté během několika málo fotek.