pn65

Jak je to s daněmi u dohody o provedení práce?

Když mam smlouvu na 10 000 Kč měsíčně a příští měsíc vydelsm kvůli zaskoku víc než tech 10 000 už se to musí hlásit na pojišťovnu a strhnou me pojištění, zajímalo by me jestli se takto zdani i nadale, nebo jen když přesáhne tech 10 000k?

Původní neotázka
Jak je to z daněmi u dpp

Nejlepší odpověď
ivzez

Nepleťte si pojmy, dani podléhá i příjem z DPP s odměnou do 10.000 Kč
měsíčně. Pokud ale u zaměstnavatele (nelze souběžně u dvou či více)
podepíšete prohlášení k dani z příjmu, pokryje Vám daň sleva na poplatníka.

Sociální a zdravotní pojištění se z DPP odvádí až od odměny
10.001 Kč měsíčně. Bude-li v dalším měsíci odměna znovu jen
do 10.000 Kč, pojistné se neodvede.