lukas.lukas

Jak je to v USA s tykanim a vykanim ?

Nejlepší odpověď
baghira

V angličtině se důvěrnost nebo formálnost nevyjadřuje tykáním/vykáním, vždycky je to „you“, ale jinými prostředky (třeba oslovením – hi, Lukas vs. hi, Mr. Smith).

ALE

„you“ je „vy“, takže se neustále VYKÁ, nikoliv tyká, jak se často lidi mylně domnívají. Vyká se dětem, zvířatům, všem.
„Ty“ je anglicky „thee“, například ve větě „Glory to Thee, eternal God“ – „Sláva TOBĚ věčný Bože“. Což je prakticky jediný případ (biblické texty), kdy se v angličtině tykání – opravdové tykání – používá.

Další odpovědi
AnnMary

V USA, tak jako ve všech anglicky mluvících zemí vykání neexistuje, existuje pouze tykání:) Je to zvláštní, ale je to tak:)

dědapetr

V USA rozdíl mezi tykáním a vykáním prostě ani nelze vyjádřit. „ty“ a „vy“ je pořád YOU
Rozdíl je jen ve zdvořilejších slovech jako je (can – could) apod.
Život je plný nejasností.

arygnoc

v usa se mluví anglicky.
angličtina nerozlišuje TY a VY.