Avatar uživatele
bolak

Jak je to teď s krevními skupinami?

Před několika lety proběhla médii zpráva ze se našlo něco (myslím že enzym) díky čemuž už nebudou potřeba určité krevní skupiny, že si je budeme moci uklohnit sami. Přizpůsobovat krev podle potřeby či co, přesně už si to nepamatuju. Týden to viselo ve všech zprávách (snad se mi to jen nezdálo) a pak to nějak vyšumělo a už jsem o tom neslyšel.
Nevíte proč? Přišlo se na to že to nefunguje nebo proč už to není zavedené v oběhu? Nebo je a jen jsem to zaspal?

Doplňuji:
Tak už jsem ten 4 a půl roku starý článek našel > http://ona.id­nes.cz/vedecky-objev-poslal-krevni-skupiny-do-historie-fuq-/zdravi.aspx?c=A070402­_203203_zdravi_bad

Je zajímavé že jste o tom nikdo neslyšel. A to s těma anketama moc nechápu, já jsem se ptal na to jak je to s tím novým objevem – enzym který mění krevní skupinu, to jste tu o tom nějak hlasovali nebo jak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kapka před 4523 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Bral bych tu informaci jako novinářskou horlivost přežít "okurkovou " sezónu.Nevím,že by se něco na základním rozdělení krevních skupin něco měnilo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Téma tu bylo už několikrát včetně anket, stačí juknout do modré lišty.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

kachna.

krevní skupinu nelze měnit.

a rh faktor už vůbec ne.

něco jiné je transfuze nekompaktibilní krevní skupiny – po odstranění červených krvinek (třeba v centrifuze) lze ostatek (plazmu, deštičky, bíle krvinky a ten zbytek) (i když z rizikem) podat příjemci s jakoukoli krevní skupinou, ale shodným RH faktorem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Slyšeli. Univerzální krev se zatím v praxi nevyužívá. Vše se jede po staru

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek