redy

Jak je to stěma třema tečkama?

Tři tečky

,Ale tatínku…proboha tě prosím…uznej,poměry jsou jiné.
Proč zrovna tři tečky? A jak tomu rozumí adresát?
Děkuju

Nejlepší odpověď
annas

Tři tečky znamenají, že je text nedokončený, vynechaný, naznačující atd.. Pokračování je často možné odhadnout podle kontextu – je to tzv. výpustka – trojtečka. .

Jinak tři tečky nahrazují slova „a tak dále“. Proto se píši tři.

Další odpovědi
marci1

Tři tečky znamenají vynechaný text (elipsu, výpustku). Píšou se vždy tři, nikdy dvě nebo čtyři. Jestliže nahrazují vynechaná slova, např. v nedokončeném výčtu nebo ve zkráceném citátu, oddělují se od předcházejícího a následujícího textu mezerou. Pro tři tečky lze použít zvláštní znak (výpustku) nebo napsat tři jednotlivé tečky. Tři tečky na konci věty znamenají také tečku za větou.
Znak výpustek má podobu tří teček, takže je možná jednodušší tři tečky napsat než jít cestou Vložit – Symbol – Speciální znaky – Výpustek.
Podrobněji ve zdroji :

Zdroj: http://www.lsg­.cz/vyukova_cen­tra/dvd1/ivt/03_ob­chodni_korespon­dence/popistes­tpraclist/CSN_016910­/znamenka.htm#va­rianty16

cochee

Kromě správných odpovědí přede mnou je třeba zmínit ještě jednu výjimku z těchto pravidel a tou je kolega badisko. Ten si totiž dělá tři tečky dle libosti. A taky dvoutečky a čtyřtečky. 🙂