david22

Jak je to se značením výkonu u reprobeden ?

Zjistil jsem, že u bedniček ke kompu existuje dvojí značení výkonu. Bedničky, které mají zadáno výkon 20 W(watty), mají přitom pouze reálně kolem 2W. Navíc je zde ještě uvedeno 2 W RMS. Můžete mi, vysvětlit, co znamenají jednotlivé parametry?

Doplňuji:
Michal Kole> je možné, že se tyto dva parametry lišej až 10násobně? To mi přijde moc.

Nejlepší odpověď
mosoj

2W je skutečný elektrický výkon zesilovače ( sinus). 20 W je akustický výkon. Na ten akustický výkon je norma a v normě je daná vzdálenost od reprobeden ve které se ten akustický výkon měří. Již jsem tady na to odpovídal. Pokud to najdu ( on si tady občas někdo hraje a maže rád ty nejpracnější odpovědi) dám sem odkaz.
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-prevedu-vykon-reproduktoru-ve-wattech-na-hlasitost-v-decibelech

Další odpovědi
Michal Kole

PMPO je maximální špičkový výkon, kterého se dosahuje n a vrcholu amplitudy, ale reálne se ho nedostává

skutečný výkon se značí RMS a ten tě má při koupi zajímat
Doplňuji:
PMPO a RMS se liší deseti a vícenásobně

Nevím co kolega mosoj myslí tímm zesilovačem

On výkon zesilovače a reproduktoů musí být v rovnováze, důležitá veličina ej impedance

což je „odpor elektrického střídavého proudu“ složené z reálné složky (ohmický odpor) a „jalové“ složky elektrického proudu, tedy elektrického výkonu co nedělá práci ale jen se stěhuje od zroje k spotřebiči a zpět (jednodušeně řečeno) nekoná žýdnou činnou práci jen se mění v teplo.

david22

Ještě mám jeden dotaz.
Je zde problém, že někdy je u bedniček uvedena pouze ta vyšší, zavádějící hodnota.
Existuje koeficient, jak přepočítat PMPO na RMS?

mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-presne-vyjadruje-vykon-u-reproduktoru-rms-pmpo-kdyz-ne-uroven-hlasitosti

david22

A konkrétní číslo by nebylo?

led

Nie, pretože to závisí aj od použitého materiálu reproduktoru.