Bronzový

Jak je to se značením výkonu u reprobeden ?

Zjistil jsem, že u bedniček ke kompu existuje dvojí značení výkonu. Bedničky, které mají zadáno výkon 20 W(watty), mají přitom pouze reálně kolem 2W. Navíc je zde ještě uvedeno 2 W RMS. Můžete mi, vysvětlit, co znamenají jednotlivé parametry?

Doplňuji:
Michal Kole> je možné, že se tyto dva parametry lišej až 10násobně? To mi přijde moc.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

2W je skutečný elektrický výkon zesilovače ( sinus). 20 W je akustický výkon. Na ten akustický výkon je norma a v normě je daná vzdálenost od reprobeden ve které se ten akustický výkon měří. Již jsem tady na to odpovídal. Pokud to najdu ( on si tady občas někdo hraje a maže rád ty nejpracnější odpovědi) dám sem odkaz.
Doplňuji:
http://www.odpovedi.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

PMPO je maximální špičkový výkon, kterého se dosahuje n a vrcholu amplitudy, ale reálne se ho nedostává

skutečný výkon se značí RMS a ten tě má při koupi zajímat
Doplňuji:
PMPO a RMS se liší deseti a vícenásobně

Nevím co kolega mosoj myslí tímm zesilovačem

On výkon zesilovače a reproduktoů musí být v rovnováze, důležitá veličina ej impedance

což je "odpor elektrického střídavého proudu" složené z reálné složky (ohmický odpor) a "jalové" složky elektrického proudu, tedy elektrického výkonu co nedělá práci ale jen se stěhuje od zroje k spotřebiči a zpět (jednodušeně řečeno) nekoná žýdnou činnou práci jen se mění v teplo.

Diskuze k otázce

Bronzový

david22

Ještě mám jeden dotaz.
Je zde problém, že někdy je u bedniček uvedena pouze ta vyšší, zavádějící hodnota.
Existuje koeficient, jak přepočítat PMPO na RMS?

Bronzový

david22

A konkrétní číslo by nebylo?

Zlatý

led

Nie, pretože to závisí aj od použitého materiálu reproduktoru.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.