Rommart

Jak je to se změnou odborného lékaře?

Dobrý den,dnes došlo ke slovní rozepři mezi mnou (pacientem) a Odborným lékařem. Naši hádku jsem ukončil se slovy, že si najdu jiného Očního specialistu. Načež lékař odpověděl, že to sotva, protože jakmile zjistí ke komu jsem začal chodit tak se postará osobně o to, že skončím i u tohoto Lékaře.Můj dotaz teda zní – může tento lékař zjistit třeba přes Zdr.pojišťovnu kdo se stal mým novým lékařem? Protože jezdit z MSK třeba do Prahy nebo do Brna se mi fakt nechce. Díky za Vaší odpověď.

Odpovědi
zjentek

A co Tvá dokumentace? Není v ní nic důležitýho? Nebudeš potřebovat její převod? Tak by to zjistil ..ale samozřejmě to zjistí i dalšími možnými způsoby, pokud po tom bude toužit.

Kura

Co se týká změny odborného lékaře, tak si odborného lékaře najdeš a zaregistruješ se u něj, pokud má on místo. Toť vše. Nemusíš nikam hlásit, že jsi skončil u bývalého, ani nepotřebuješ žádné papíry a karty přenášet jako např. u praktického lékaře.

postcd

to mi přijde nepravděpodobné, že by lékaři měli přístup do databáze v které by mohli vidět jména pacientů jiných lékařů. Zubaře (odborný lékař?) jsem měnil tak, že jsem se pouze objednal u něj na vstupní prohlídku, ukázal jsem akorát kartičku pojištěnce a možná občanku. nebylo potřeba vůbec nic říkat původnímu zubaři a přijde mi nepravděpodobné že by nový zubař si nechával poslat starou kartu od původního zubaře.