Ganymede

Jak je to se zdravotnictvim v USA a Anglii??

Vzdy jsem si myslela, ze se v USA nejsou zdravotni pojistovny a za kazde osetreni se plati hotove, dokud jsem nenarazila na clanek z roku 2011.
Jak je to teda v USA a Anglii se zdravotnin pojištěním?
Kdyz se odstehuju na jedno z techto mist jak se to resi s pojistovnou?

Odpovědi
Drap

Buď si platíš pojištění, nebo nejsi pojištěná a platíš hotově. Můžeš si vybrat.

Nuk nuk

V USA není zdravotní pojištění povinné a navíc pojišťovny hradí jen některé úkony. Bez pojištění budete normálně ošetřena, ale vždy zaplatíte plnou částku.
Ve velké Británii si pojištění platit musíte. Není to tak striktně vyžadováno jako u nás, ale je to v zásadě povinné. Rozdíl je ale mezi státním a soukromým zdravotnictvím. Ve státním je zdarma (hrazené pojišťovnou) vše. Ovšem kvalita je dost nízká. V soukromém sektoru záleží na lékaři a úkonu, ale obvykle se něco doplácí.