Ronie

Jak je to se zavazadly v letadle? ;)

Prosím :) těch dvacet kilo má být celkově? nebo jen kufr a k tomu můžu mít ještě třeba kabelku? :)
Prosím napište mi všechno co víte :)
Doplňuji:
Společnost ještě neznám, a nejsem si jistá ještě jestli vůbec poletím, ale díky :)

Nejlepší odpověď
Terryle

Jde o to, s jakou letíš společností. Každá má pravidla trošku jinak.
Většinou mívá odbavené zavazadlo /to, co posíláš po pásu/ 15–20 kg podle společnosti. A kromě něj si můžeš vzít i příruční zavazadlo, se kterým jdeš do letadla: to má omezené rozměry /cca 40×50×20 cm, ale i to se liší u různých společností, určitě si to ověř/. Může to být kabelka, menší kufřík, batoh… I hmotnost tohohle zavazadla se liší, ale většinou je mezi 5–10 kg. Tam si musíš vzít doklady, elektroniku atd, naopak tam nesmíš mít tekutiny a ostré věci.

Pokud to chceš vědět přesně a nechce / neumíš to najít, napiš jméno společnosti a já se po tom mrknu… :o}

Další odpovědi
Drap

Většinou dvacet kilo plus příruční zavazadlo

Ecata

Najdeš to v pokynech k odletu. Takže si to dopředu můžeš prostudovat.