martin14

Jak je to se stahováním?

Stahování her je jak jistě známo nelegální, ale jak je to s hrami, které už se neprodávají, tudíž byly vytvořeny např. 1990. Je to také nelegální nebo se na ně už nevstahují autorská práva.

Nejlepší odpověď
arygnoc

free hry je možné stiahnuť na legálnych serveroch (slunecnice.cz, stahuj.cz a pod), kde je u hier napísaní i licencia (free, demo a pod.), resp. free verzie je možné stiahnuť na domovských stránkach hier.
U starších hier je napr dobrý zdroj https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=old+games&i­e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a
servery ako uloz.to rozhodne nie sú oficiálnym zdrojom.

Další odpovědi
Bedy

Pokud je hra abandonware – tedy už není vyvíjena a autor o ni nejeví zájem, lze ji normálně stahovat a používat.
Akorát pozor u hry Wolfenstein – taková ta legendární střílečka – ta i přes svůj věk stále není abandonware.

jpau

Pokud se ptáš čistě jenom na stahování, tak by to mělo být ok (pokud na Tebe někdo přijde můžeš klidně říci, že nevíš co stahuješ což je třeba v případě nějakého instalačního balíku pravda, nevíš dokud nenainstaluješ). Co je nelegální je paření kradených her. Jinak ta hra je stále majetkem autora, tzn. je na ni jak s ní naloží. Je to jakoby jsi si v roce 1990 postavil dům a od roku 1995 do něj nevkročil, stejně to neznamená že tam může někdo jiný…

A.d.a.m.

Z pohledu autorského zákona, není stahování čehokoliv z internetu nelegální. Dokládá to i nedávný judikát českých soudů.

Nelegální je ale šíření, chcete-li sídlení, obsahu, který porušuje nečí autorská práva.