Michal Kole

Jak je to se smluvními podmínkami OBECNĚ? Příklad člověk podepíše pracovní smlouvu, že nebude mít jiné pracovní poměry

ani tzv „brigády“. Za pět let od podpisu smlouvy člověk jde na brigádu, šéf to zjistí (nějak) a vyhodí ho za hrubé porušení pracovní smlouvy.

Jde se vymluvit na to, že pracovní smlouvu jsem podepsal před 5 lety a už si nepamatuji její znění a takováto „absurdita“ mě ani nenapadla, že by ve smlouvě být mohla ?

Jak by šlo z toho nějak vykličkovat ?

Přece nelze chtít po lidech, aby si každý den četli smlouvy které kdy podepsali, aby si neustále pamatovali každou „sebe blbější“ podmínku.

Člověk přece není databáze, aby měl všechno v hlavě

Odpovědi
Jambalaya

Co píšete je nesmysl. Pokud je text takto přesně, tedy „nesmíte mít jiné pracovní poměry“, pak můžete mít cokoliv co je prací konanou mimo pracovní poměr. Dle zákoníku práce §74 a následující můžete tedy pracovat na dohodu o provedení práce či dohodu o pracovní činnosti.