fandosaurus

Jak je to se slevami ve vlaku, Stačí pas…

Ahoj chtěl bych se zeptat jestly když si řeknu o poloviční slevu[Nebylo my 15]A po lidech Chtěj Tu průkazku dojíždějíího kvuli věku… Tak jestly by jim nestačil pas tam je taky věk fotka a tak ne … dík za odpověd :)

Nejlepší odpověď
kapka

Doplním www, protože z otázky není úplně jasné, kam chce tazatel cestovat. Na žákovský průkaz může cestovat pouze mezi místem bydliště a místem školy.
S poloviční slevou ale může tazatel cestovat ale i jinam, pak cituji „děti od 10 do 15 let prokazují nárok na zvláštní jízdné jakýmkoliv oficiálním průkazem s fotografií a datem narození“ Může tedy použít i pas.
Podrobně v odkazu http://www.cd­.cz/vnitrostat­ni-cestovani/jiz­denka/jizdne-a-slevy/-3590/

A mám s tím i osobní zkušenost, dcera opravdu předkládala průvodčímu pas.

Další odpovědi
www

Nestačí, třeba ČD chtějí vyplněný a podepsaný Žákovský průkaz.
Více ve zdroji.
Doplňuji:
Viz Podmínky

Zdroj: www.cd.cz/vni­trostatni-cestovani/jiz­denka/jizdne-a-slevy/-3594/

M.

Fuj ten češtin.