Questman

Jak je to s žákovskou slevou na jízdné v tomto případě?

Dejme tomu, že jako student jezdím z Prahy do Hradce Králové s přestupem v Pardubicích a na tuto trasu mám zařízenou žákovskou průkazku na zlevněné jízdné.

Můžu tedy uplatnit slevu, když si budu kupovat jízdenku pouze z Prahy do Pardubic?
Doplňuji:
Jo, ještě doplním, že jde o jízdu vlakem ČD, normální druhá třída.

Odpovědi
quentos

Když jsem byl ještě student, tvrdili mi, že pokud je to „v rámci“ trasy na průkazce, tedy třeba jen její část, slevu uplatnit lze. Ale pokud si dobře vzpomínám, lišilo se to dopravce od dopravce, takže konkrétní info podá zas jen konkrétní dopravce :{(>

anonym

Tak máš napsat rovnou, o co se jedná (dopravce…).
😉
ČD píše, cituji: „Žákovské slevy lze použít pouze pro cesty mezi místem školy a místem bydliště.“
Ale vystoupit dřív můžeš.
😉