zzzzz

Jak je to s Windowsem?

Když si koupím legální Windows a mám ho nainstalovaný v počítači. Můžu si ho legálně nainstalovat i do druhého počítače?

Nejlepší odpověď
casey

V zasade jsou 3 druhy licenci.
OEM, ktera je levnejsi, ale smi byt instalovana pouze na jednom pc na ktere se aktivuje a nikdy se nesmi pouzit na jine pc
Plnohodnotna verze, ktera smi byt nainstalovana sice take pouze na jednom pc, ale v pripade potreby instalace a aktivace na jinem pc se z prvniho deaktivuje. Tato verze je drazsi.
Treti druh je korporatni licence urcena pro velke podniky, skoly atd. Jedno licencni cislo lze pouzit na libovolny pocet pc (zalezi na smlouve, kterou ma podnik uzavrenou s microsoftem)
Kazda z techto variant ma vlastni instalacni dvd, tzn. nezalezi pouze na pouzitem licencnim cislu, ale i na pouzite instalaci.

Další odpovědi
Sancha

Záleží na verzi Windows.
„OEM“ – spojená s hardwarem, tzn. instalace na jeden počítač, není možné po odinstalaci použít na jiný počítač.
„Krabicová verze“ – není spojená s hardwarem, je dražší a je možné po odinstalaci z jednoho počítače nainstalovat na jiný.
Jedna zakoupená licene lze použít jen na jednom PC.
Je sice verze corporation pro více Pc, ale ta je pro firmy.

anonym

Licence je bohužel jen pro jeden počítač. Takže kopie na druhém počítači nepůjde aktivovat.
Doplňuji:
Zdroj: http://www.se­venforums.com/in­stallation-setup/92457-put-1-copy-windows-7-2-computers.html