Kelt

Jak je to s vytvořením internetové schránky?

Jak se zbavit, některých souborů, které zabírají místo, ale nechci je mazat? Mohu koupit USB, nebo si vytvořit schránku na internetu, případně si to vložit do mailu. Další možnost mne nenapadá. Ale jak to udělat prakticky a kolik tam tohu mohu dát? Kolik GB? A na jak dlouho? Nejsou tyto schránky omezeny velikostí, časem atd? Tak díky za rady.

Nejlepší odpověď
gecco

  1. externí úložiště (flash, HDD…) – koupíš disk, připojíš, zkopíruješ data (dle kapacity disku), cena dle daného disku – asi nejjednodušší a nejefektivnější
  2. mailbox – vytvoříš mailbox, zkopíruješ data (dle podmínek dané služby, obvykle jde o jednotky GB), zdarma nebo za velmi mírný poplatek
  3. webové úložiště – (Ulozto, Uschovna…) nakopíruješ data, ovšem za jejich bezpečnost nikdo neručí, zdarma nebo za velmi mírný poplatek
  4. CloudStorage – zaplatíš si hosting, nakopíruješ data – kapacita a poplatky se liší u jednotlivých poskytovatelů (např. http://www.for­psicloud.cz/ob­ject-storage/cenik-konfigurace.aspx )

Další odpovědi
Pepa25

Data, která běžně jsou k potřebě, ale spíš slouží jako archív, osobně vypaluji na DVD nebo ukládám na externí úložiště typu HDD. Samozřejmě si dělám záložní kopii.