Meffinka

Jak je to s výpovědí?

Učíme se teď právo a v zákoně je napsané, že výpověď má 2 měsíční lhůtu a platí ode dne následujícího měsíce. Tak mě zajímá, kdybych třeba dala výpověď 10.11., tak by platila až od prosince? Že bych tam musela ještě vydržet? Děkuju moc :)

Nejlepší odpověď
anonym

Ne, výpověď by platila ode dne doručení druhé straně, ale výpovědní (dvouměsíční) lhůta by začala běžet od 1.12.2012 a skončila by 31.1.2013.
Doplňuji:
Existuje ještě výpověď dohodou a zde záleží na dni, ke kterému se smluvní strany DOHODNOU pracovní poměr ukončit. Kdyby zaměstnavatel měl za Tebe náhradu, tak může pracovní poměr klidně ukončit k 30.11.2012, nebo k jakémukoliv jinému datu.