bolak

Jak je to s vyplacením životní pojistky v případě že člověk emigruje do jinýho státu kvůli eutanázii?

Odpovědi
pokazdejinak

je třeba pročíst pojistné podmínky…

třeba sebevražda není překážkou výplaty pojistné částky, pokud od sjednání pojistky uběhlo (může se lišit podle pojišťovny, ale většinou) 2 a více roku – koneckonců, je to důsledek nějaké psychické nemoci a právě na nemoci se pojišťujeme…

fakt by to chtělo hodně dobře prostudovat ty podmínky… případně s nezávislým právníkem, ale myslím si, že pokud smlouva běží už dlouho a není podezření, že byla sjednaná (nebo navýšená) účelově těsně před činem, tak by pojišťovna měla plnit

… doufám, že nic takového neplánujete a bavíme se zde pouze hypoteticky :)