berry38

Jak je to s výběrem předmětů na VŠ?

Dostal jsem se na mendelovu univerzitu a co se týče předmětů tak jsou v rozvrhu rozděleny podle semestru, ale zároveň je u každýho předmětu napsáno – Předmět může být studován libovolně v průběhu studia.
Znamená to, že student si může veškerý předměty nakombinovat podle sebe?
Třeba předmět který mu moc nejde si může tak dat hned do 1.ročníku nebo naopak až do 3.ročníku?

Dík

Odpovědi
quentos

Pravděpodobně ano, podle všeho je to tak, jak píšete.
U nás byly předměty rozděleny na A (povinné), B (povinně volitelné) a C (nepovinné) – áčka jsme si museli zapsat všechna v prváku v prvním semestru, ale když někdo áčko ani napotřetí neudělal, mohl (resp. musel) si ho zapsat v dalším semestru, resp. ročníku znova. Vzhledem k té poznámce Vám však nehrozí, že byste si je musel všechny nacpat do prváku.

Dochy

Záleží jaká jsou pravidla na škole. U nás to fungovalo tak, že první semestr byl dán, v druhém semestru byli možné vyjímečně změny, od třetího dostal rozvrh, ale pak si to mohl v rámci kapacity předmětů libovolně zpřeházet a zapsat si něco navíc.