Michal Kole

Jak je to s velkými psímeny v sousloví Psychiatrická léčebna Dobřany? Už si to ze základky nepamatuji. Prosím zdůvodnit

Odpovědi
Syd

Dobřany je název města, proto velký písmeno.
Psychiatrická léčebna se běžně píše s malým, když je to ale oficiální název se vším všudy, pak je tam velký.

Doplňuji:
Tady máš zajímavý čtivo na zpříjemnění dnešního večera.
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=188&­dotaz=poslanec­k%C3%A1%20sn%C4%9Bmov­na

Robert_PM

Na tuto zapeklitou otázku Ti velmi rádi odpoví přímo na místě samém. A jelikož tam směřuješ mílovými kroky, nebude trvat dlouho, a budeš zase chovanec.

anonym

Podívej se do propouštěcí zprávy.