rouba

Jak je to s uvěrem ve vztahu druh-bývalá družka??

Jak je to s uvěrem ve vztahu druh-bývalá družka??-Zdravím,koupil jsem byt,bývalá přítelkyně si vzala na rekonstrukci tohoto bytu uvěr,už nejsme spolu a po 5 letech chce pul nazpátek,i když je v osobním bankrotu,a tato pujčka je v něm,chce i zpět hračky které dostala naše dcera od jejich babiček a další darované věci,prosím o radu,dělá mi ze života peklo díky moc za pomoc rouba .-)

Odpovědi
Funna

Mezi mužem a ženou v nesezdaném partnerském svazku nevzniká žádné majetkové společenství obdobné institutu společného jmění, které vzniká jen mezi manžely. I když druh a družka spolu žijí v dlouhotrvajícím vztahu, nabývají majetek každý do výlučného – individuálního vlastnictví anebo do podílového spoluvlastnictví; obdobně též odpovídají za závazky.
a teoreticky má nárok na vrácení hraček, protože je dostala od svých příbuzných…na vrácení úvěru teoreticky právo nemá, ale netuším, jak máte sepsanou smlouvu…
viz: http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/pravni-pomery-druha-a-druzky-24087.html