zzzzz

Jak je to s uveřejněním nahrávek?

Když vás někde venku natočí štáb televize, může to bez vašeho souhlasu zveřejnit, tak aby byl člověk identifikovatelný?
Když dělal google foto mapy, tak musel obličeje lidí které na cestě zachytil rozmazat, nařídil jim to úřad pro ochranu os. údajů.
Proč to média dělat nemusí???

Nejlepší odpověď

Ochrana osobnosti § 12
(2) Svolení není třeba, použijí-li se písemnosti osobní povahy, podobizny, obrazové snímky nebo obrazové a zvukové záznamy k účelům úředním na základě zákona.
(3) Podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy se mohou bez svolení fyzické osoby pořídit nebo použít přiměřeným způsobem též pro vědecké a umělecké účely a pro tiskové, filmové, rozhlasové a televizní zpravodajství. Ani takové použití však nesmí být v rozporu s oprávněnými zájmy fyzické osoby.

Další odpovědi
klob1

Záleží v jaké souvisloti to natočili.