Kanja

Jak je to s tramvajemi, když vypadne elektrický proud?

Jak je to s tramvajemi, když vypadne elektrický proud? Vždy mě zajímalo, jestli jezdí náhradní doprava, popřípadě jaká nebo to na tramvaje ani nemá vliv.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud by bylo zřejmé, že výpadek proudu je dlouhodobý, tak většina dopravních podniků se snaží posílit tramvajovou a trolejbusovou doprvu autobusy. Déle trvající výpadky proudu však bývají velmi zřídka.

Další odpovědi
honza19hk

lidi vystoupí a tramvaj odtáhnou.

Brozma

Tramvaj má záložní zdroj který jí umožní popojet nebo otevřít dveře. popojetí je možné pouze ze staršími typy tramvají (Tatra T3, T6A5) novější typy (Škoda 14T, 15T) tuto možnost nenabízejí a tak může řidič u novějšího vozu akorát otevřít dveře a zvolat Mayday centrále.