dvdk

Jak je to s touto licencí, lze přenést na jiné PC, kde sehnat instalační cd?

Obrázek: http://img24.eu/v-vvbkfbn.jpg
Doplňuji:
když jsem koupil toto PC bez instalačního CD, je legální toto CD stáhnout z internetu.

Nejlepší odpověď
Bedy

Podívejte se, máte originální klíč na bedně? Máte. Tak si instalační CD Windows 2000 můžete stáhnout. Neviděl bych v tom problém, navíc u 13 ůet starýho systému by to stejně nikdo neřešil, kdyby se jednalo o porušení zákona (selským rozumem zde k porušení zákona nedochází – MS jste zaplatil, máte originální klíč…).
Obraz instalačního CD ISO stáhnete zde: http://uloz.to/x9YK­Bkh/windows-2000-profesional-iso
Tento ISO soubor vypalte jako obraz disku pomocí nějakého vypalovacího programu, například Infrarecorder.

Pozn.: Toto je specifická licence pro Fujitsu počítače (Scenic), zda-li tamten otisk je univerzál, při nejhorším mne kontaktujte a já Vám udělám otisk originálního CD. Myslím, že ho tu někde mám.

2.Pozn.: Windows 2000 je několik let už nepodporovaný ze strany Microsoftu a řady vývojařů softwaru, proto by bylo lepší si koupit novější verzi Windows a nebo přejít na nějakou uživatelsky přívětivou distribuci linuxu.
Mohu doporučit například Xubuntu Linux, který je zdarma, v češtině a není nijak náročný. Výhodou je i to, že si počítač nemusíte brzdit antivirovým&an­tispyware programem, nebudete potřebovat firewall, není nutno dělat pravidelné defragmentace disku nebo čištění registru.
Xubuntu stáhnete z www.xubuntu.cz
Spoustu věcí o Xubuntu najdete taky na Ubuntu Wiki: http://wiki.u­buntu.cz.
Dobrý článek o přechodu z Windows na Linux najdete ze: http://wiki.u­buntu.cz/p%C5%99e­chod_z_window­s_na_ubuntu
Na otázku, zda-li *ubuntu podporuje můj hardware s klidem odpovím ANO – mám vyzkoušené, že tyhle Siemens-Fujitsu počítače nemají problém (konrétně model Scenic N300).

Další odpovědi
anonym

Nelze. V tomto případě, dle obr, je to OEM licence, která se váže na PC. Pokud budeš instalovat na jiné PC, tak to stejně nebude fungovat, protože to má vazbu i na hardware.
I u OEM verze máš CD(DVD) při koupi PC
Doplňuji:
není to legální