Marvan

Jak je to s tím zákonem o plošných odvodech na vojnu

Před půl rokem se o tom nějak debatovalo, že by se obnovili plošné odvody na vojnu a v případě ohrožení státu by se povolávali všichni muži do boje.

Jak je na tom tenhle zákon současně. Mluvilo se o tom, že se bude projednávat na podzim.

Nejlepší odpověď
Drap

Prozatím nic podobného schváleno nebylo, pokud vím.

Další odpovědi
Emefej

O plošných odvodech nic nevím, ale branná povinnost stále existuje. Zák. č. 585/2004 Sb. v prvním paragrafu říká:

Branná povinnost je povinnost státního občana České republiky (občan je muž i žena) plnit úkoly ozbrojených sil České republiky. Branná povinnost zahrnuje:

  • povinnost občana podrobit se odvodnímu řízení
  • povinnost vykonávat vojenskou činnou službu
  • povinnost plnit další povinnosti stanovené tímto zákonem.