DusanOrlik

Jak je to s tim LTE internetem? A kteří operátoři ho poskytuji?

Zdravím,
jak je to s tím LTE internetem? Mám simku Studentfone (Vodafone), kde je psáno LTE, a přesto tvrdí operátoři, že LTE zatím neposkytují. Nevíte, kteří operátoři ho poskytují – včetně internetu za slušnou, přijatelnou cenu? Měl někdo tu možnost surfovat s LTE? Jaké to je? Je to dost rychlé, jak se tvrdí, měli jste s tímto připojenim nějaký problémy?
Moc díky za odpovědi a zkušenosti

Odpovědi
ChineLin

LTE provozují všichni tři naši „skuteční“ operátoři.

Pokrytí je dosti různé, O2 a T-M sdílejí sítě, takže u nich je to podobné, Vodafone je na tom o poznání hůře. Doporučuji se podívat třeba na http://lte.ctu­.cz/pokryti/

Podstatné je, mimo SIM karty, která LTE podporuje, mít i telefon, který tohle umí (a těch není mezi lidmi nijak závratně moc). A navíc, ten přístroj musí umět frekvence, na kterých se v ČR LTE provozuje. Což hodně levných přístrojů z Číny neumí, i když je prodejce jako „LTE“ označil.

Datový tarif za slušnou cenu s datovým omezením (FUPem), který by odpovídal roku 2015, ale bohužel, pro koncové zákazníky, žádný operátor u nás nenabízí. Řádově několik stokorun měsíčně s limitem kolem 1 GB je bohužel realita ČR.