kyselina 5

Jak je to s tím ANYBODY?

Zdravím!
Dlouho jsme se celá třída mastlili na naší angličtinářce, která každé cvičení zahájila slovy: „Is there anybody, who don´t understand?“. Slovíčko anybody vždy vyslovovala tak jak je napsané (enybóóódy). Angličtinářka, která nás měla rok před ní, po nás házela za tohle křídy a museli jsme říkat enybááády.

Pak ale kámoška přišla s tím, že Angličani to vyslovují s Ó a Amící s Á a že paní učetelka to říká správně.

Jak je to teda správně?

Já víc věřím naší angličtínářce číslo 1 (inženýrka přes Aj), naše anličtinářka číslo 2 měla aprobačky Hv, Bi a ájínu začla učit když se ředitel dozvěděl, že byla 2 měsíce hlídat děti v UK.

Dík za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
Pepa25

Výslovnost zapsaná v IPA je v UK angličtině [ˈenibɒdi] Což nám moc neřeší, protože musíme dořešit to „ɒ“ 🙂
K tomu jsem našel např.: http://www.hel­pforenglish.cz/ar­ticle/20070726­01-foneticka-abeceda
→ výslovnost jako slova „dog“, „pond“ atd. = krátké o

V US angličtině to je [ˈenibadi]

Závěr: ani jedna učitelka neměla pravdu, v žádném případě bych to nevyslovoval dlouze 😉

Další odpovědi
quentos

Kámoška by „blíže pravdě“. To britské „o“ je sice trochu do „a“, ale nikdy to není „a“ na plnou hubu – to potkáte (v těchto slovech – obsahujících O v uzavřené slabice) u Američanů, resp. taky Kanaďanů.
Házením křídou se tudíž daná angličtinářka sama shodila, prozradila, že neví úplně všechno. Důkaz máte níže v kolonce „zdroj“ : máte tam toto slovo vyslovené Kanaďanem a Britem, rozdíl poznáte sám.
Obecně: „o“ v tzv. „uzavřené slabice“ vyslovují Britové jako „o“ '(jen trochu do „a“), zatím co Amreričani a Kanaďané jako úplné „a“.
Doplňuji:
*zatímco Američani … překlep

Zdroj: http://cs.for­vo.com/word/a­nybody/#en

marci1

Zadej si slovo do překladače a objeví se Ti tam i to, jak se vyslovuje. 🙂

Zdroj: http://www.bin­g.com/transla­tor/

Jamajka

,,enybady" je správnej výraz :D ;)

quentos

*kámoška byla… nedoklep

quentos

Jamajka: když vím prd, tak neodpovídám… akorát matete tazatele.