tapiserie

Jak je to s rizikovym tehotenstvim, kolik je to % z platu a mela bych narok jeste na materskou?

Dobrý den, zajimalo by me kolik % z meho platu se vypocita na rizikove tehotenstvi, pokud bych zustala doma? Dále jsem zamestnana prozatim 152 dni kalendarnich, na materskou mam narok po 270 kalendarnich dnech. Kdyz bych presla na rizikove, mela bych narok na materskou ci bych pobirala pouze pripevek?

Odpovědi
Jambalaya

Doporučuji zeptat se přímo na sociální správě. Dle mého názoru máte nárok na nemocenskou a nemocenská se započítává do odpracované doby. Je celkem jedno z jakého důvodu jste v PN, jestli máte rizikové těhotenství či zlomenou nohu nehraje roli. Výši PN nelze stanovit procentuelně, neboť je podstatné, jaký máte denní vyměřovací základ a teprve od něj se % odvíjejí.