kubik!

Jak je to s rekvalifikacemi.

Jakým způsobem bude vyplacena podpora? Jsem registrovaná na úřadu práce, zatím pobírám PvN. Přihlásila jsem se na rekvalifikaci pořádanou ÚP, dočetla jsem se na stránkách úřadu práce, že bych měla pobírat podporu při rekvalifikaci. Jde mi o to, jestli se mi bude krýt s PvN (že dostanu jen podporu při rekvalifikaci a na částku PvN tím ztratím nárok) nebo budu pobírat pouze podporu při rekvalifikaci a PvN se mi pozastaví a znovu ji začnu pobírat až po skončení rekvalifikace. Na úřadě mě na nic neupozornili a bohužel mě to napadlo až pozdě, děkuji za rady :)

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já jsem u rekvalifikace pobírala podporu při rekvalifikaci, po skončení rekvalifikace jsem nastoupila do zaměstnání. Ale ti co nenastoupili a neměli dočerpanou PvN tak jim pokračovala. Maximálně ale jen tu dobu co na ní měli nárok, to je podle věku.
Uvedu příklad: kdy má člověk nárok na 5 měsíců PvN
PvN – 2 měsíce
PpR – 6 měsíců (po celou dobu rekvalifikace)
PvN – 3 měsíce

Takto to bylo loni, nevím ale zda nedošlo k nějaké změně, pořád se to mění. Nejlépe je zeptat se na ÚP, nebo v call centru MPSV

Provozní doba:
Od pondělí do pátku od 8.00 do 20.00 hodin

Telefon:
+420–844 844 803
Hovory jsou zpoplatněny sdíleným tarifem modrá linka dle tarifikace operátora, z jehož sítě je voláno.

E-mail:
kontaktni.centrum@mpsv.cz
callcentrum@mpsv.cz

Další odpovědi
Noga

Během rekvalifikace budeš pobírat PvN, žádná jiná podpora tam není.