bestak

Jak je to s psaním určitého členu před názvy států a měst v angličtině?

I have been to Spain, to Mallorca.
I visited the Prague two years ago.

Jak je to v těchto větách? A jak je to všeobecně?
Doplňuji:
A jak je to v případě, že název města je víceslovný – např. Lido di Jesolo. Zde se člen píše nebo nikoliv?

Nejlepší odpověď
blesk26

Před názvy měst se členy nepíší, stejně tak u států. Tam se používají jen pokud je název státu víceslovný – in the Czech republic, ale in Spain.

Takže první větu máte správně, ve druhé člen být nemá.

U víceslovných měst se člen nepíše. In Jablonec nad Nisou.

Další odpovědi
hanulka11

Lido di Jesolo máte správně

zden28

Jednoslovné názvy států v jednotném čísle jsou bez členu: Italy, France, Russia, Britain, Portugal, California
Názvy států v množném čísle mají určitý člen: the Netherlands
Víceslovné názvy států mající v názvu obecné podstatné jméno (Republic, Union, State, Kingdom atd.), jsou s určitým členem: the Czech Republic, the USA, the European Union, the United Kingdom
Víceslovné názvy, které nemají obecné podstatné jméno, jsou bez členu: New Mexico, New Zealand, Great Britain
Tak jako u světadílů platí, že pokud zemi pojmenujeme pomocí vazby „the state of, the republic of“ apod., použijeme určitý člen: the Republic of Ireland
Jedná-li se o víceslovný název země, použijeme určitý člen v případě, že jedno z těchto slov popisuje státní zřízení a je tedy obecného charakteru: the United Kingdom (kingdom = království), the United States (state = stát). Bez členu je, jde-li o pouhý název: Great Britain (Britain je název), Northern Ireland (Ireland je název).