štamgast

Jak je to s psaním jména a příjmení v Maďarsku?

Píšou první jméno nebo příjmení?
Doplňuji:
Takže Simicsko Istvan je příjmení-jméno?

Nejlepší odpověď
annas

Stejně jako u nás. Běžně se píše první křestní jméno a pak příjmení, např. v adrese. . Ale v různých seznamech podle abecedy se nejdříve píše příjmení.

Záleží jako kdo dodržuje – platí i u nás.

Třeba spisovatel:
Marcell Benedek
Mikuláš Zrínsky atd,

Další odpovědi
anonym

Obvyklejší je pořadí příjmení-jméno.
Doplňuji:
Ano. István je poměrně četné maďarské jméno (česká obdoba Štěpán).

led

Poradie je ako v češtine. Jediný rozdiel je, že maďarčina nepozná slovanskú príponu ženského priezviska -ová, používa sa jednotná podoba pre obe pohlavia.

Emefej

Přijmení a křestní jméno.

Zdroj: http://www.ja­zyky.com/ugro­finske-jazyky-madarstina-a-dalsi/