Jak je to s prodejem léčivých tinktur, jež částečně obsahují alkohol během prohibice? Také se tehdy nesmí prodávat?

Viz: Prohibice (lat. prohibitio – zákaz) je zákaz, obvykle se prohibicí rozumí absolutní zákaz produkce a distribuce alkoholu v rámci boje proti alkoholismu, snížení ekonomických škod[1] či z bezpečnostních, náboženských nebo jiných důvodů.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Prohibice

Definice tinktury se mi nepodařilo možná přesně najít, ale zde je alespoň náznak:

Tinktury (rostlinné kapky) jsou výtažky z rostlin silným lihem nebo jižními víny, jako vínem malaga, marsala, sherry, atd. Tyto tinktury obsahují téměř všechny rozpustné léčivé látky z užitých rostlin v lihovém nebo vinném roztoku.

Zdroj: http://www.alan­rickman.cz/sna­peweb/lektvary­.htm

Odpovědi
Drap

Záleží na tom jak je prohibice nastavena. Co ještě je a co už neni povoleno. To vše musí upřesnit příslušný zákon.

zjentek

Pokud se ti nedaří s tinkturama, tak zkus mrknout na definici likérovejch bonbónů „za prohibice“ ;) …třeba tam něco píšou.