Meffinka

Jak je to s prispevkem od pojistovny?

Vybrala jsem si po peti letech nove bryle a slysela jsem, ze mame po urcite dobe narok na jedny nove bryle nebo alespon prispevek na ne. Jsem u poj. Skoda a na jejich strankach toho uz moc neni. Pred dvema lety mi pri koupi sklicek odecetli prispevek, ale nemam tuseni jak je to ted. Myslite, ze kdyz predlozim v optice karticku pojistence, tak se mi meco odecte?

Nejlepší odpověď
anonym

…„Myslite, ze kdyz predlozim v optice karticku pojistence, tak se mi meco odecte?“…
Ne – abys měla nárok na nějaký příspěvek ´na brýle´, musíš mít předpis od očního lékaře.

Další odpovědi
da ny

Ano, předpis na pořízení brýlí je nutný, pokud požaduješ příspěvek od ZP.
Jeho platnost je 9O dní.
Většina ZP přispívá minimálně stejnou částku jako VZP.
Pojištěnci ostatních ZP mohou mít i vyšší částku příspěvku.
Některé zaměstnanecké fondy přispívají zaměstnancům a jejich dětem určitou finanční částkou na nákup zdravotních pomůcek, na protetiku při stomatologické péči apod. (rodiče budou vědět, zda mají tuto možnost).

Podmínky pro vznik nároku na příspěvek:
http://www.vzp­.cz/otazky-a-odpovedi/zdra­votnictvi-a-zdravotni-pece/371/ocni-lekar-bryle
http://www.vzp­.cz/otazky-a-odpovedi/zdra­votnictvi-a-zdravotni-pece/51/narok-na-nove-bryle-cocky