Monyszek

Jak je to s převodem peněz z účtu na účet o víkendu?

Když dotyčná osoba dnes posílala peníze na můj účet (z rajfky na spořitelnu), kdy se mi to na účtě objeví, když je víkend?

Odpovědi
brillant

O víkendu peníze nejsou převáděny. Budou převedeny zřejmě v pondělí ráno a v úterý ráno musí být dle zákona o bankovnictví převedeny.

anonym

Velmi pravděpodobně v pondělí.

Dochy

Pravděpodobně v pondělí či v úterý. Okamžité převody bývají jen v rámci banky (záleží na bance). Tady pravděpodobně někdy v pondělí RFB pošle příkaz na clearing (kdy to netuším) a pokud to bude později, tak ČS si ho může převzít až v úterý.

cochee

Já bych tipoval na úterý až středu. Transakce proběhne až v pondělí. Já když zadám o víkendu v internetbankingu příkaz k úhradě (z RB), objeví se mi datum transakce až pondělní, dokonce teď už to i upozorní, že o víkendu transakce neprobíhají.

mosoj

O víkendech a svátcích transakce nejsou prováděny. Takže transakce bude u mateřské banky provedena až v pondělí a nejdéle v úterý bude platba připsána na cílový účet. Je velká pravděpodobnost, že připsání na cílový účet bude již v pondělí odpoledne !!!

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.