Jak je to s právní odpovědností při psaní webu, když o něčem píšete a čtenář se třeba zraní?

Když napíšu nějakou práci třeba o svařování do školy a bude v ní nějaká chyba , třeba ve vzorci ve výpočtu únosnosti svaru. Práci publikuji na webu. Někdo si to přečte a podle toho si vypočte svar a ten samozřejmě zátěž neunese a nastane škoda. Můžu být za to trestně odpovědný? Nebo je odpovědný ten čtenář, který si něco dělal svépomocí bez kvalifikace, bez projektu.
Na webu samozřejmě upozornění mám, že autor není zodpovědný za škody, úrazy, a že web nenahrazuje odborný kurz.

Odpovědi
Fallen Angel

Nejste odpovědný vobec za nic. Na internetu se dá nalézt i jak sestroji bombu a taky nemohou obvinit provozovatele webu z terorismu. Na internetu si můžete psát co chcete.

Navíc, pokud tam máte upozornění, jak jste psal, tak už vůbec vám nemůže nikdo nic říci.