Luu1Nov

Jak je to s pracovnim uradem?

V unoru planuji ukoncit studium na VS a ihned odjet pracovat do zahranici,kde uz mam zajistenou praci (se smlouvou). Nevite jak je to s pracovnim uradem? Jestli se tam mam hned po ukonceni studia jit prihlasit skrz placeni pojisteni nebo jak mam vlastne postupovat? Dekuji za kazdou odpoved.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Moje odpověď není odborná, ale vychází z úvahy, že pracovní úřad hradí zdravotní a sociální pojištění za lidi bez příjmu a to tvůj případ není. Předpokládala bych tedy spíš návštěvu zdravotní pojišťovny kde jsi přihlášen a tam se domluvit, jak to bude s placením pojistného při práci v zahraničí. Určitě nejsi jediný, takže na to bude nějaký už zaběhnutý systém.