Luss

Jak je to s pracovni odpovednosti?

Behem zari prebiram pracovni agendu od meho soucasneho sefa a postupuji na jeho pozici. On konci. Jak osetrit to, ze mnoho potizi, chyb a problemu vzniklo za jeho pusobeni a jsou stale v reseni? Jde mi o to, ze od 1.10. budu za chod te dane prace a spolecnosti zopdovedna ja a musim za nej resit nejake „kostlivce ze skrine“ velmi zavazneho charakteru. Chyby a liknavost byly ale na jeho strane a vznikla uz napr.pred 3 lety. Mam si nechat podepsat od nej nejake prohlaseni, papir, dokumentaci o stavu cele zalezitosti? Nebo staci jako pripadny argument v budoucnu, ze predlozim svoji smlouvu, kde na one pozici budu od 1.10.2010 a bude podle jeho smlouvy prokazatelne, ze v te dobe byl za to ci ono zopovedny on… a jak ma pripadne takovy papir vypadat?
Doplňuji:
Dekuji za odpoved. Ono to neni tak uplne, ze jdu do noveho. Ja tu praci znam a zvladam lepe nez on, protoze ji delam 12 let. Ale on ve svem pusobeni nasekal mnoho chyb a za ty ja nechci nest odpovednost. Samozrejme, ze si necham podepsat predavaci protokol, ale slo mi o to, zda to ma nejakou jasnou pravne danou formu. Kazdopadne dekuji

Nejlepší odpověď
led

myslím, že nejakú písomnú informáciu a stave by ste mali dostať. Ako predsa chcete pokračovať v niečom, čo nepoznáte? Tu nejde len o aliby.
Nechaje si predložiť všetku dokumentáciu a prekontroľujte, zodpovedná budete vy, nie predchodca.

Další odpovědi
mosoj

Luss : Nevím jak se to praktikuje dnes, ale za mého pracovního působení se při předávání
funkcí vypracovával předávací protokol s kterým museli souhlasit obá.
Povinnost vypracovat předávací protokol byl dán interním pracovním řádem. teď nevím jestli ta povinost vyhotovení předávacího protokolu vyplývá z nějakých obecnějších předpisů, ale u manažerských míst jde o velkou hmotnou a morální zodpovědnost a bez předávacího protokolu bych místo nepřevzal.