Melasos

Jak je to s používáním hudby s copyrightem ve zpoplatněných YT videích?

Ahoj,
nedávno jsem slyšel od kamaráda, že když chce nějaký youtuber, který má partnerský program Google použít nějakou copyrightovou hudbu, tak smí použít pouze 3 vteřiny zvukové stopy. Já si myslím, že je to děsná blbost, ale kolik je na tom pravdy?

*Jenom tak okrajově, co vím já, tak se může použít klidně i celá stopa, pokud je daná hudba starší 70 let(v Americe to je prý 100 let), je to také pravda?

Odpovědi
Zbynas

Je to pravda, že pro použití hudby musí mít koupenou licenci u některé ze společností, které zprostředková­vají hudbu.

YouTuber, který uzavře partnerství s YouTube, dostane nějaké základní songy, které smí používat, zdarma (je jich několik tisíc).

Existuje seznam songů, které mají volný copyright (jsou volně šířitelné i ve videu). Takový seznam mě někde i YouTube.