Kelt

Jak je to s potrestáním za týrání?

Před chvílí byla ve zprávách informace, že člověk, který týral psa, bude potrestán odnětím svobody na 2 roky. Když ale jeden člověk bude ubližovat jinému, tak se dá zjistit, co bylo bolestné a nepříjemné, ale u toho zvířete se to zjistí jak? V některých státech je lidem, příslušníkům jiných států ubližováno, někteří lidé nemají ani žádná práva, ale zvířata jsou chráněna. Zvláštní, že?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Novelou obč. zákona je zvíře chráněnější než člověk. Ale na druhou stranu ta němá tvář se nemá jak jinak bránit. Jasně pes může kousnout, ale kočička či jiné zvířátko.

Další odpovědi
briketka10

jak se to zjistí ? normálně např. z YouTubu, nebo od
svědků u nás bydlel taky sadista, kterýho jsme nahlásili..

dodnes vidím video, jak upálili mladí kluci malé štěnátko zaživa
a naříkalo bylo to strašný a ještě si to natáčeli a smáli se !

pak kočičku, jak ji taky hulváti umlátili klacky a ona neměla
kam utýct celou ji potrhali a pak polomrtvou pověsili na plot !

dejavu

Je úplně v pořádku, když padají takové tresty, protože podle zahraničních studií více než 40% tyranů zvířat později začne s týráním zvířat. Do nedávné doby měli naprosto směšné tresty, např. za umučení psa 14 000 a 1/2roční podmíněný trest, za upálení kočky na veřejném prostranství, navíc s videem jako propagací tohoto činu, též 1/2 roční podmínka a pokuta 10 000, navíc drtivou většinu případů týrání se nepodaří prokázat, ale též je málokdo hlásí, lidi se bojí potíží a msty, když je tyran soused atd.
Jak se to prokazuje? Většinou je důkazem to, jak to zvíře zemřelo nebo svědci. Když se někdo nestará např. o stádo koní, které zemře hlady, jde to na těch zvířatech poznat velmi dobře, jak zemřela a že to byl dlouhý proces. Rovněž tak, když někdo trápí zvířata neposkytnutím ošetření a mají velké a bolestivé rány atd. Pamatuji na psí hlavy, které měly oči vylezlé z důlků, kde se prokazovalo, že psi byli vařeni na jednom asijském tržišti v pohraničí zaživa.
Bohužel, jak jsem psala, těchto případů se děje stovky ročně a souzeno je sotva pár tyranů. ☹ Velkou roli hraje Krajská veterinární správa. Někde funguje výborně, např. v Ústeckém kraji, jinde tyranka do takového stavu přivedla přes 130 psů již po několikáté http://www.utul­ky.estranky.cz/clan­ky/pripady-tyranych-zvirat/tyrani-psi-z-jarosova.html a nedělo se nic. Policie trestní oznámení smetla ze stolu a paní si zakládá další a další kravíny, kde to pořádá dál a dál.
Doplňuji:
Pardon, oprava, mělo být 40% tyranů zvířat později začne s týráním lidí.