Pokročilý

Jak je to s pořádkem v tanku?

Na základě předchozí otázky metalavenged, jak vzniklo úsloví bordel jako v tanku, když tam musel být pořádek jako v lékárně?
Pánové, já na vojně nebyla, já tedy vím prdlajs.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

V tanku T-72 jsem strávil dva krásné roky. Takže pro ty, kteří znají tank jenom z obrázků: V tanku na nepořádek není místo. Během vedení bojové činnosti osádka náboje do kanonu vůbec nevidí. Ty jsou v opancéřovaném zásobníku, ten se nabíjí poklopem, který je na korbě vpravo za věží. Kanon se nabíjí automaticky z podavače, který má střelec pod sedadlem.

lexx - kladivo se začalo montovat až někdy koncem osmdesátých let do licenčních T72M a pak T72M1. U 33. tankového pluku jsme měli originální ruské T72 a T72K, ty měly pouze starý ruský optický systém Ekran (TPD-2). Na kladivo nás přecvičovali během dvou cvičení v r 1988 a 1989.

Další odpovědi:

Zlatý

Bordel se v tanku jen taj jeví. Jak píše Klaproth, neni tam na to místo. Vše má své přesně vymezené místo a další prostor na nějaké povalování něčeho neni. Jako nepořádek a zmatek se to jeví neobeznámenému pozorovateli. V prostoru je využito každé místečko a prostor nemá žádný pravidelný tvar. Dalším důvodem může být to, že pokud se otevře motorový prostor a technické prostory, jeví se to u tanku jako chaos a zmatek. Tank se snad skládá kromě kovových částí snad s tisíce hadic, různých průměrů a délek. Vše bývá začerněno šmírem, olejem a nečistotami, což působí na první pohled dost zmateně.

Zlatý

Bordel je v tanku, žádnej pořádek ..ty náboje jsou tam sice srovnaný, ale v bordelu!

Bronzový

Přečti si opět odpovědi (je to tam):
http://www.odpovedi.cz/…

Zlatý

Mám kamaráda, který byl velitelem tanku a ten se vždycky směje, když někdo říká: "binec jak v tanku". V tanku musí být super pořádek, je tam málo místa. :-))

Bronzový

jediné dvě správné odpovědi má Klaproth a Drap!!
Polopravdu sdělil Lexx-T55 NEMĚL automatický nabíječ!!!Osádky T55 bez ohledu na systém řízení střelby zdali CZ (pod přezdívkou kladivo) nebo původní sovětský (údajně český převyšoval o třídu sovětský)
Klaproth- T55 měli onen systém "kladivo"

Stříbrný

někdy je tam pes, co se stará o pořádek, ale to byl T34, potom T55, v T72 jsem nikdy nejezdil, v T55 bude již automatický nabíječ a čs. systém řízení palby "kladivo", to nám místní tankán jistě rád vysvětlí.

díky za vysvětlení, už jsem toho dost zapomněl, AVKVŠ špagi VU Český Krumlov a VU Podbořany

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4389
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.