berry38

Jak je to s pojištěním u podnikání?

Když si živnostník vydělá cca 50 000kč měsíčně, tedy ročně 600 000kč jako hlavní činnost a platí měsíčně zdr. i soc. pojištění přibližně těch 3800měsíčně, musí pak ještě něco z výdělků doplácet na konci roku když si platí každý měsíc zálohy?

Odpovědi
gecco

Pro výpočet výše záloh se použije výše zisku živnostníka v minulém zdaňovacím období, po konci ´aktuálního´ účetního období (roku) se pak podle zisku dopočítá doplatek…

mosoj

Určitě a od nového roku budeš platit i DPH pokud již plátcem nejsi.