Monyszek

Jak je to s plnou mocí?

Chtěla jsem se zeptat, jak je to s plnou mocí, když mi mají přijít peníze složenkou, ale je to jakoby psané na otcovo jméno? Otec pracuje mimo domov..může tedy sepsat plnou moc, abych peníze mohla vyzvednout já? Může ji sepsat doma nebo musí v přítomnosti notáře nebo někoho takového?
Doplňuji:
Jsem plnoletá, je mi 18..:)

Nejlepší odpověď
zzzzz

Toto bývá častý problém i u přebírání doporučené pošty. Musíte s otcem zajít na poštu a tam vyplníte formulář plné moci, mají svůj vlastní. Nepíšete kolik je vám let, pokud nejste plnoletá, tak si myslím, že to nepůjde.
Doplňuji:
Tak zajděte na poštu, na ty doporučené dopisy to funguje na 100%, ale u těch peněz si nejsem jistá, snad to půjde, ale vím jistě, že pošta neuznává jiné plné moci, než t na jejich tiskopise. Já tak přebírám poštu od manžela a když jsem to šla vyzvednout poprvé s notářsky ověřenou plnou mocí, tak mi to odmítli vydat, manžel musel zajít na pobočku pošty a tam ten souhlas osobně podepsat. Holt pošta neskutečně využívá svého monopolního postavení.

Další odpovědi
anonym

Když jsem byl na poště tak paní předemnou si šla vyzvednou peníze pro zdravotně postiženého manžela který údajně se nemohl postavit na nohy (vozíček) a paní na poště říkala že nestačí jen napsat na kus papíru plnou moc, ale musí být ještě za přítomnosti jak manžela tak i druhé osoby potvrzena notářem.

Hlada

Podpis na plné moci musí být ověřený. Ověření je často nejdostupnější na poště, kde je Checkpoint, takže v takovém případě je výhodnější vyplnit formulář pošty.

pusinka50

Platí to u doručené pošty, u složenek nevím. Otec zajde na poštu, podepsat na jejich formuláři svou plnou moc, takže když pracuje mimo domov, nevím jestli ti to je něco platné. Stálo to 50 nebo 100 Kč, asi na rok. Notářská plná moc se na poště mine účinkem.