sofi

Jak je to s placením poplatku za hospitalizaci?

Dobrý den, slyšela jsem, že když nastupuji do nemocnice, tak den nástupu a propuštění se poplatek neplatí.Je to tak.? Den nástupu byl ve večerních hodinách 22.00hod. a propuštění v dopoledních hodinách 10.00 hod.
Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Na stránce VZP jsem našla odpověď na podobný dotaz.

Jakou částku budu platit v případě, že v nemocnici strávím 5 dní?
Za jeden den zaplatíte poplatek 60 Kč, nicméně za 5 dní strávených v nemocnici uhradíte 4 × 60 Kč – tedy 240 Kč. Proč 4 × 60 Kč a ne 5 × 60 Kč?

Protože první a poslední den v nemocnici se počítá jako jediný den.

http://www.vzp­.cz/cms/inter­net/cz/Klienti/FAQ/reg_p­opl/v_nemocni­ci

Další odpovědi
van.ecke.

Ano, je to tak. První a poslední den se počítá jako jeden. Tudíž zaplatíte 60Kč