lukynek

Jak je to s placenim popelnic kdyz ma obcan trvaly pobyt hlasen na obci. Musi platit nebo ne?

Nejlepší odpověď
gecco

Podle zákona (174/2012 Sb. – http://www.epra­vo.cz/top/zako­ny/sbirka-zakonu/zakon-ze-dne-2-kvetna-2012-kterym-se-meni-zakon-c-5651990-sb-o-mistnich-poplatcich-ve-zneni-pozdejsich-predpisu-18964.html ) ano.
Obec ovšem může vyhláškou stanovit jinak.
😉

Další odpovědi
Lamalam

Musí, proč by nemusel? I občan s trvalý pobytem na radnici přece produkuje odpad.

www

Pokud máš svoji trvalou (a jedinou) adresu uvedenou na radnici (obci), tedy nikoliv v bytě, poplatky za odvoz komunálního odpadu platit nemusíš !
Takto to platí v Brně a nepředpokládám, že je Brno výjimkou.

Drap

Poplatek za odvoz odpadů / za popelnici/ je vybírán formou daně. Obyvatel je povinen platit v té obci, kde má trvalé bydliště. Tedy i pokud má bydliště na radnici. Toto však může upravovat místní vyhláška. Některé obecní či městské úřady to z důvodů obtížného vymáhání u těchto osob promíjejí. V každé obci je to však jinak. Je třeba se informovat na obecním úřadě. Pokud konkrétní obec poplatek nepromíjí, je ho nutné hradit i v případě když je člověk třeba ve vězení. , nebo žije dlouhodobě v zahraničí.

Pepa25

Záleží na obci, nelze proto jednoznačně odpověď.

cukrar

Ne, nemusí, hlavně to záleží na vyhlášku obce. Páč máme dvojí systém. Jeden, platí se za hlavu, druhý platí se za službu.
Přesně to zjistíte z vyhlášky obce.