Jak je to s penězi na budoucí mateřské, když budu přes léto na ÚP?

dobrý den,moc děkuji za již zodpovězenou otázku,ještě jsem se chtěla zeptat,kdybych náhodou zůstala přes léto na ÚP-dostala jsem výpověd od zaměstanavatele po mateřské, a nastoupila třeba od září k novému zaměstnavateli a třeba za dva měsíme otěhotněla a šla na rizikové těhotenství jak by to bylo s penězi a jestli bych měla odpracovaných těch 270 dní(jestli by se to ještě počítalo od bývalého zaměstnavatele)
a za druhé:
je možné že by mě zaměstnavatel ve zkušební době vyhodil,je možné že bych druhý den nastoupila na rizikové těhotenství a měla nárok a nemocenskou a mateřskou
za třetí:
kdybych šla na rizikové těhotenstvímůže mi dát zaměstnavatel výpověď?jak pak by to bylo s nemocenskou a mateřskou?moc děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
standa

1.
ZMĚNA zaměstnavatelů nemá vůbec žádný vliv na posuzování tzv. čekací doby (tj. posledních 2 letech před nástupem na PPM být účastna alespoň po dobu 270 dnů nemocenského pojištění)

2.
ano i po skončení pracovního poměru (nejdéle však 7 dní) lze ´onemocnět´ s nárokem na čerpání nemocenských dávek

3.
během vaší nemoci (což je rizikové těhotenství) nemůžete dostat výpověď, takže se to vašich nároků na nemocenskou a následně na PPM nedotkne…

Další odpovědi
Miroslavst

Já si tedy nejsem jist, ale myslím, že tazatelka má na mysli ukončení prac. poměru ve zkušební lhůtě a zde se zákaz výpovědi nevztahuje a tudíž může zaměstnavatel ukončit prac. poměr-vyhodit ji.
A mimochodem pokud by šlo o klasickou výpověď, je jedno jestli je to rizikové těhotenství nebo ne, ale není možné dát výpověď těhotné ženě a to ani když o těhotenství zaměstnavatel neví.

standa

To Miroslav:

„…že tazatelka má na mysli ukončení prac. poměru ve zkušební lhůtě a zde se zákaz výpovědi nevztahuje…“
S: ale já to pochopil tak, že tazatelce jde o to, zda po skončení ve zkušební době bude moci (v ochranné době) nastoupit na rizikové. A já tvrdím, že ano

„…pokud by šlo o klasickou výpověď, je jedno jestli je to rizikové těhotenství nebo ne…“
S: souhlas, mohl jsem to napsat šikovněji 🙂