Jak je to s penězi na budoucí mateřské, když budu přes léto na ÚP?

dobrý den,moc děkuji za již zodpovězenou otázku,ještě jsem se chtěla zeptat,kdybych náhodou zůstala přes léto na ÚP-dostala jsem výpověd od zaměstanavatele po mateřské, a nastoupila třeba od září k novému zaměstnavateli a třeba za dva měsíme otěhotněla a šla na rizikové těhotenství jak by to bylo s penězi a jestli bych měla odpracovaných těch 270 dní(jestli by se to ještě počítalo od bývalého zaměstnavatele)
a za druhé:
je možné že by mě zaměstnavatel ve zkušební době vyhodil,je možné že bych druhý den nastoupila na rizikové těhotenství a měla nárok a nemocenskou a mateřskou
za třetí:
kdybych šla na rizikové těhotenstvímůže mi dát zaměstnavatel výpověď?jak pak by to bylo s nemocenskou a mateřskou?moc děkuji za odpovědi

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

1.
ZMĚNA zaměstnavatelů nemá vůbec žádný vliv na posuzování tzv. čekací doby (tj. posledních 2 letech před nástupem na PPM být účastna alespoň po dobu 270 dnů nemocenského pojištění)

2.
ano i po skončení pracovního poměru (nejdéle však 7 dní) lze ´onemocnět´ s nárokem na čerpání nemocenských dávek

3.
během vaší nemoci (což je rizikové těhotenství) nemůžete dostat výpověď, takže se to vašich nároků na nemocenskou a následně na PPM nedotkne...

Další odpovědi:

Zlatý

Já si tedy nejsem jist, ale myslím, že tazatelka má na mysli ukončení prac. poměru ve zkušební lhůtě a zde se zákaz výpovědi nevztahuje a tudíž může zaměstnavatel ukončit prac. poměr-vyhodit ji.
A mimochodem pokud by šlo o klasickou výpověď, je jedno jestli je to rizikové těhotenství nebo ne, ale není možné dát výpověď těhotné ženě a to ani když o těhotenství zaměstnavatel neví.

Diskuze k otázce

Zlatý

standa

To Miroslav:

"...že tazatelka má na mysli ukončení prac. poměru ve zkušební lhůtě a zde se zákaz výpovědi nevztahuje..."
S: ale já to pochopil tak, že tazatelce jde o to, zda po skončení ve zkušební době bude moci (v ochranné době) nastoupit na rizikové. A já tvrdím, že ano

"...pokud by šlo o klasickou výpověď, je jedno jestli je to rizikové těhotenství nebo ne..."
S: souhlas, mohl jsem to napsat šikovněji :-)

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.