roxy52

Jak je to s palačinkami ?

Asi po třetí dělám palačinky na teflonové pánvi a ještě ani jednou se mě nepovedli.Vždycky jsou tvrdé.Nevíte,jestli třeba to není tím ,,teflonem" ? Z normální pánve jsou super.

Nejlepší odpověď
hanulka11

to rozhodně není teflonem dělám je taky na teflonu. musíš mít hodně řídké těsto a pánev mašlovačkou potřu jen slabounce olejem a naliji jen slabou vrstvu , jsou v okamžiku hotové
Pokud je děláš na suché pánvi bude to tím .

Další odpovědi
arygnoc

musí být:
řídke těsto,
tenká vrstva omastku (olej je z nafty, nepoužívám),
přiměřěný plamen, kolem pánve se dělá celkem slabej kouř,
těsto nalít (dávku) doprostřed pánve a nahýbaním pánve ho rozlít do krajů
jak se začne dělat pod středem palačinky „bublina“, obrátit a palačinkou neustále pohybovat.

Jedna palačinka cca 40 vteřin.

Ideální tloušťka palačinky je 1 – 2 mm, spíš ten 1 mm.
Jsou měkké.

žolik

Palačinky dělám léta,je to těstem,tukem,těsto musí být řídke vláčné,né vodové,pánev lehce potřít pánev .

Zdroj: žolík

tom004

Tak to jste na tom ještě dobře.Já vařím léta,a myslím,že dobře.Ale palačinka je pro mne tabu.Ještě nikdy jsem neudělal dobrou.A mohu ji dělat,jak chci,a na čem chci. 🙂

blesk26

Tvrdé jsou vždycky, když se dělají bez oleje. Teflonem by to být nemělo.

Ale také se mi palačinky moc nevedou (a to je dělám poměrně často) … nechápu jak to ty babičky dělaly, že od nich byly vždycky úplně super :)

elektrikář

Do těsta se dá mimo mléka přidat jogurt, rozpuštěné méslo nebo trochu oleje . Pánev musí být rozpálená do ní dát trochu oleje a po rozlití tuku po povrchu tuk slít zůstane jen mastný film. Těsto tekuté musi se rozlít
jen nakláněním pánve, po chvíli otočit přidat trochu oleje s palačinkou zahýbat aby se odtrhla od pánve. Kuchař na hotelu je stačil dělat na třech pánvích najednou. Dobrou chuť.